Logo

CzechGlobe – Centrum výzkumu globální změny naplno zahajuje svoji činnost

Napsal Super User

Nově vybudované vědecké centrum excelence CzechGlobe, které je součástí Akademie věd České republiky, bude slavnostně otevřeno v úterý 29. dubna 2014 v Brně.
Centrum CzechGlobe je jedním z osmi úspěšných projektů Operačního programu VaVpI (Výzkum a vývoj pro inovace) podporujících vznik Evropských center excelence financovaných z Evropského fondu regionálního rozvoje a ze státního rozpočtu.

carbon

Centrum CzechGlobe je moderní výzkumná infrastruktura umožňující komplexní výzkum problematiky globální změny. Vědecká práce centra se soustředí na tři základní komponenty působení globální změny, tj. na atmosféru a klima, ekosystémy a socio-ekonomické systémy. Aktivity Centra CzechGlobe rovněž směřují k rozvoji inovačních technologických postupů, návrhům opatření pro adaptaci a vzdělávací činnost.

Klíčové prvky infrastruktury centra CzechGlobe vytvářejí unikátní podporu pro výzkum a zachycující procesy spojené s globální změnou:

 

zdroj: tisková zpráva AVČR

 

 

 

Copyright © 2010-2020 grafen.cz - všechna práva vyhrazena