Nanotechnologie – báze pro mezinárodní spolupráci
- Podrobnosti
Na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě v Ostravě vznikl nový projekt se zaměřením na nanotechnologie s názvem: Nanotechnologie-báze pro mezinárodní spolupráci.
Cílem projektu je vytvořit aktivní vědeckou skupinu na bázi nanotechnologií pod vedením významné zahraniční vědecké osobnosti, kdy v týmu budou zahraniční vědečtí pracovníci, reintegrující se čeští vědečtí pracovníci a mladí tuzemští pracovníci. Tým je tvořen dvěma odbornými skupinami.
Jedna skupina pod vedením prof. M. Cady (Dalhousie U.) bude odborně rozvíjet vědecký výzkum v nanomagnetizmu a nanofotonice (získání nových fyzikálních poznatků o reálných magnetických nanostrukturách a nanočásticích, diagnostika pomocí spektrální elipsometrie, magnetooptiky a techniky plazmonových vln, modelování nových nanofotonických struktur s implementovanými defekty, a další.).
Druhá skupina pod vedením prof. P. Filipa (Carbondale U.) se bude orientovat na vývoj a využití nanomateriálů na bázi kompozitů aluminosilikát + nanočástice kovů, na charakterizaci otěrových částic emitovaných do prostředí frikčními procesy a na vývoj metodik pro hodnocení a charakterizaci nanomateriálů.
Členové týmu se budou podílet na procesu vzdělávání (vedení doktorandů, spoluúčast v akreditovaném programu Nanotechnologie (Bc., MSc.), na podpoře akreditace Ph.D. studia tohoto programu, realizaci seminářů, workshopů a konferencí). V průběhu řešení projektu se předpokládá úzká spolupráce s akademickými zahraničními pracovišti (USA, Japonsko, Kanada, Francie, Německo atd.), kdy jednak budou zváni vědečtí představitelé těchto pracovišť na odborné pobyty na VŠB-TUO, jednak se předpokládá výjezd členů cílové skupiny do zahraničních laboratoří. Veškeré výše uvedené aktivity směřují k zapojení VŠB-TUO do řetězce zahraničních vědeckých škol na bázi společných vědeckých projektů a k akceleraci výstupů vědeckého poznání (periodika s impaktním faktorem, patenty atd.) v oblasti základního výzkumu, v aplikacích a také k transferu tohoto poznání do vysokoškolského vzdělávání.
zdroj: http://nanobase.vsb.cz/
Houseboats.cz - návrh, výroba a prodej Hausbótů
Aktuality MŠMT ČR
-
Podklady a analýzy MŠMT
Zde naleznete jednotlivé podkladové materiály a analýzy týkající se společného vzdělávání.
-
Čtvrté setkání Mezioborové pracovní skupiny pro primární prevenci rizikového chování 13. 11. 2024
Dne 13. 11. 2024 se v prostorách velkého zrcadlového sálu MŠMT již počtvrté sešli zástupci Mezioborové pracovní skupiny pro primární prevenci rizikového chování. Mezioborová pracovní skupina je stálým poradním orgánem vrchního ředitele sekce vzdělávání a mládeže MŠMT pro řešení důležitých témat v oblasti primární prevence a rizikového chování dětí a mládeže.
-
Zpravodaj č. 2
-
Zpravodaj č. 1
-
Zpravodaj pro české školy v zahraničí
-
Veřejné posuzování profesních kvalifikací
MŠMT tímto informuje, že veřejnost má možnost poskytovat Národnímu pedagogickému institutu ČR zpětnou vazbu na pracovní verze nových a revidovaných profesních kvalifikací zařazených do Plánu tvorby a revizí pro rok 2024.
-
Veřejné posuzování profesních kvalifikací
MŠMT tímto informuje, že veřejnost má možnost poskytovat Národnímu pedagogickému institutu ČR zpětnou vazbu na pracovní verze nových a revidovaných profesních kvalifikací zařazených do Plánu tvorby a revizí pro rok 2024.
-
XIII. konference k vícejazyčnosti
-
POROVNÁNÍ KRAJSKÝCH NORMATIVŮ MZDOVÝCH PROSTŘEDKŮ A OSTATNÍCH NEINVESTIČNÍCH VÝDAJŮ STANOVENÝCH JEDNOTLIVÝMI KRAJSKÝMI ÚŘADY PRO KRAJSKÉ A OBECNÍ ŠKOLSTVÍ V ROCE 2024
Materiál MŠMT č.j. MSMT-15973/2024-1 obsahuje vzájemné porovnání krajských normativů mzdových prostředků (dále jen „MP“) a ostatních neinvestičních výdajů (dále jen „ONIV“) ze státního rozpočtu připadajících na jednotku výkonu, stanovených jednotlivými krajskými úřady v roce 2024.
-
Vývojová ročenka školství 2013/14–2023/24
-
Avízo pokusného ověřování modelových školních vzdělávacích programů
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) avizuje Pokusné ověřování tří modelových školních vzdělávacích programů (mŠVP), které reflektují změny v revidovaném Rámcovém vzdělávacím programu pro základní vzdělávání. Cílem je získat zpětnou vazbu z praxe a zajistit přizpůsobení těchto modelových programů potřebám škol.
-
Výzva pro podávání žádostí o poskytnutí neinvestiční dotace: podpora vzdělávacích aktivit národnostních menšin v roce 2025
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje Výzvu pro podávání žádostí o poskytnutí neinvestiční dotace: Podpora vzdělávacích aktivit národnostních menšin v roce 2025.
-
Výzva k podání žádostí o poskytnutí neinvestiční dotace podpora aktivit v oblasti primární prevence rizikového chování a podpora duševního zdraví ve školách a školských zařízeních pro rok 2025
MŠMT zveřejňuje Výzvu k podání žádostí o poskytnutí neinvestiční dotace Podpora aktivit v oblasti primární prevence rizikového chování a podpora duševního zdraví ve školách a školských zařízeních pro rok 2025. Dotace budou poskytovány na realizaci aktivit, které přispívají k naplňování Národní strategie primární prevence rizikového chování dětí a mládeže na období 2019–2027 a Národního akčního plánu pro duševní zdraví 2020–2030.
-
Informace Státního zemědělského intervenčního fondu o provádění Školního projektu ve školním roce 2024/2025
Státní zemědělský intervenční fond poskytje informace o provádění Školního projektu ve školním roce 2024/2025.
-
Přijímání do středního vzdělávání a vzdělávání v konzervatoři
Legislativní předpisy, metodické materiály, tiskopis přihlášky, doporučené formuláře a další dokumenty týkající se přijímacího řízení do středních škol a konzervatoří od 1. 1. 2024