Start-upy ze střední Evropy si razí cestu do Silicon Valley společně
- Podrobnosti
- Napsal Super User
Američtí investoři si vyslechli prezentaci dvanácti středoevropských firem. Byly mezi nimi také české Manta Tools, BrandEmbassy a Angelcam.
Dvanáct vybraných technologických firem původem ze střední Evropy se mezi 21. a 23. dubnem 2015 sešlo v Silicon Valley, aby se představilo místním investorům.
Jedná se o pilotní projekt v rámci iniciativy WE4Startups mezi zeměmi visegrádské čtyřky v oblasti podpory start-upů. Cílem je přiblížit a zatraktivnit region CEE a přitáhnout tak pozornost amerických fondů rizikového kapitálu i individuálních investorů do středoevropského start-upového ekosystému.
Vedle slovenských, polských a maďarských firem se v Silicon Valley ukázaly také české společnosti Manta Tools, BrandEmbassy a Angelcam, které tak dostaly možnost představit své projekty panelu odborníků ze Silicon Valley, mezi kterými byl Bill Reichert z Garage Technology Ventures, Lea Bajc, Mohanjit Jolly z Draper Fisher Jurvetson, John Wolpert z IBM Watson nebo Fadi Bishara z Blackbox.
Manta Tools pomáhá společnostem s velkými datovými sklady udělat pořádek v jejich business intelligence. Dané řešení podporuje technologie používané v největších korporacích se sídlem převážně v USA. „Iniciativa We4Startups pro nás znamená skvělou příležitost, jak se prezentovat v Silicon Valley. Nejde jen o zkušenosti a ocenění, ale také o setkání se zajímavými lidmi a navázání nových partnerství,“ uvedl Tomáš Krátký, výkonný ředitel Manta Tools.
BrandEmbassy spustila první nástroj na trhu, který umožňuje společnostem najít a jednoduše oslovit nespokojené zákazníky v online prostředí. Firma s londýnskou pobočkou a českými zakladateli monitoruje celosvětově 50 milionů online diskuzí ve dvaceti jazycích a automaticky třídí příspěvky dle vlivu zákazníků na ostatní uživatele a urgentnosti požadavků. Projekt Angelcam je on-line platforma a první app-store pro IP kamery, který nabízí řadu užitečných aplikací a přetváří tak konvenční kamerové systémy na smart kamery.
Na přípravě a organizaci celého projektu se podílela kancelář CzechInvestu v San Franciscu. „Akce měla mezi místní komunitou velký ohlas a už teď začínáme pracovat na dalším běhu v druhém pololetí tohoto roku. Spolupráce v regionu V4, inspirována po vzoru Skandinávských zemi, se zda být vhodným modelem, jak přitáhnout pozornost zahraničních investorů do našeho regionu a obecně budovat podvědomí o technologiích a inovacích v regionu střední a východní Evropy,“ uvedl Roman Horáček, zahraniční zástupce CzechInvestu na západním pobřeží USA.
Zdroj: tiaková zpráva agentury CzechInvest